Žákovský koncert a koncert komorní hry

Po více jak měsíci byl náš koncertní sál opět v obležení malých interpretů a jejich nadšených posluchačů z řad rodičů a hudebních přátel. Zazněly sólové skladby rozmanitých žánrů, od klasiky až po současnou tvorbu, hrály děti začínající, i ty zkušenější. Pro některé to tedy bylo jejich premiérové vystoupení a pro některé to byla zase skvělá příležitost zahrát si část svého soutěžního programu tzv. „nanečisto“.

Kytaristům a klavíristům budeme držet palce, okresní kola soutěží Základních uměleckých škol jsou již za dveřmi.

I podtitul pondělního koncertu „koncert komorní hudby“ dostál svému názvu. Představily se nám flétnové formace, čtyřruční hra, kytarové duo i komorní zpěv.

Na pódiu bylo skutečně těsno. A to doslova. Jak si pravidelní a věrní návštěvníci našich koncertů jistě všimli, vedle stávajícího koncertního křídla přibylo na pódiu ještě jeho statnější dvojče, další nástroj značky Yamaha. A ten včera skutečně dostal co proto. Posledním číslem večera byl Lavignacův „Galop – Marche“, který si jako zatěžkávací zkoušku připravili naši kolegové klavíristi.

Nový nástroj rozeznělo najednou hned 8 rukou. Dopadlo to dobře, klaviatura vydržela a už teď se těší na tu spoustu krásné hudby a ty dětské prstíky, které ji zase přijdou pohladit na některém z našich dalších koncertů.

                                                                                               MgA. Daniela Buchalová


2. Absolventský koncert

2. Absolventský koncert