Flétnistky si dobrovolně (a rády) zkrátily prázdniny

Zasloužené volno a letní radovánky v podobě koupání, výletů a nicnedělání si o letošních prázdninách na pár dnů zkrátily dvě flétnistky ze třídy Martiny Fischerové. Obě se jely zdokonalovat ve své hře na letní flétnové kurzy.

Lucie Koběrská dokonce hned dvakrát – a to do Olomouce a poté na Bystřickou letní flétnu do Bystřice pod Hostýnem. Tam se dokonce potkaly i se svou paní učitelkou. Program byl velmi nabitý a celým náměstím, kde v místní ZUŠ probíhaly kurzy, se ozývaly samé flétny, a to do pozdních hodin. Místním to ale vůbec nevadilo, jsou zvyklí a vlastně i hrdí, neboť letos to byl už 15. ročník a součástí kurzů jsou krásné koncerty na zámku.

Druhou flétnistkou, která se vydala rozšířit si své obzory ve hře na flétnu, byla Ivana Kržinová, která je letošní stipendistkou programu MenART. Ten je určený dětem a studentům nadaným v uměleckých oborech a jejich pedagogům. První setkání se uskutečnilo v malebné Kroměříži. Program více než nabitý, ale inspirativní, nabíjející, sršící energií v přítomností lidí, kteří se věnují svým oborům naplno a rádi. A rádi pomohou mladým studentům v jejich dalším rozvoji.

Celý víkend jsme si náležitě užily a zbylo i trocha prostoru pro prozkoumání nádherného města.

Martina Fischerová